Ужгородський національний університет

Наукова бібліотека

• • • Шановні користувачі! • Сайт бібліотеки знаходиться на стадії вдосконалення, тому деякі функції можуть бути недоступними. • Просимо вибачення за тимчасові незручності! • • •

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ЧЕХОСЛОВАЦЬКИЙ СВІТ В КАРПАТАХ»

5 червня в стінах Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету, за підтримки Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді, відбулася презентація книги Владіміра Куштєка «Чехословацький світ в Карпатах».
Модератором заходу виступила заступник директора Наукової бібліотеки – Вікторія Воробець, яка провела короткий екскурс книгою та зазначила, що видання це своєрідний музей в книзі.
Автор книги Владімір Куштєк, уродженець чеського міста Годонін, з вітальним словом до присутніх зазначив: «Метою видання є згадка періоду розвитку Підкарпатської Русі в роки 1919 до 1939, присвячена розвитку окремих міст і містечок Закарпаття, від Ужгорода до Ясіня. У виданні зібрано понад 500 фотографій та артефактів того періоду, чеською, словацькою і русинською мовами».
На презентації книги також були присутні Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, який виступив з промовою та закцентував увагу на дружніх взаємозв’язках України та Словаччини, а заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак подякував автору за увагу до минувшини краю, вклад в історію Закарпаття того періоду.
З теплими вітальними слова до автора нового видання звернулась проректорка із науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел та радниця дирекції Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Світлана Мітряєва, а також доцент кафедри модерної історії України та зарубіжних країн Ігор Шніцер та доцент кафедри Античності, Середньовіччя та історії України домодерної доби Ігор Ліхтей.
Особливий інтерес учасників заходу викликала книжкова виставка Наукової бібліотеки, перевагу яких склали видання фонду краєзнавчого відділу «Карпатика», за темою Чехословацький світ в Карпатах.
Колектив Наукової бібліотеки тішиться, що для презентації даного видання обрали саме ужнівську книгозбірню, та надіється що і друга частина книги, також буде представлена у її стінах. Бажаємо автору великого творчого натхнення і завжди раді такій плідній співпраці!
Особливу вдячність висловлюємо Генеральному консулу Словацької Республіки в Ужгороді Мірославу Мойжіті за ініціативу та сприяння успішного проведення презентації книги, яка викликала широкий публічний резонанс.