Історія бiблiотеки

Наукова бібліотека Ужгородського національного університету – унікальна та найбільша книгозбірня Закарпаття. Її історія тісно пов’язана зі створення Ужгородського університету. Свідченням цього є ряд документів.{1}

 

 

Постанова Ради Народних Комісарів УРСР і Центрального Комітету КП(б)У за № 1709 від 18 жовтня 1945 р. «Про відкриття державного університету в м. Ужгород» вважається днем офіційного відкриття Ужгородського державного університету. Пункт № 6, згаданої постанови, зобов`язував Комітет в справах політичних установ при Раднаркомі УРСР з фондів літератури, що повернені з Німеччини, скомплектувати бібліотеку для Ужгородського університету в кількості 10 тисяч примірників навчальної, наукової, політичної та художньої літератури; а пункт № 7 зобов’язати Укркнигокультторг надіслати Ужгородському університетові в IV кварталі ц.р. 20 тисяч примірників навчальної, наукової, політичної та художньої літератури; пункт № 8 – зобов’язати Академію Наук УРСР до 1 листопада 1945 року виділити і надіслати до Ужгородського університету – 10 тисяч наукової та художньої літератури.{2} До першого лютого 1946 року у фондах бібліотеки було більше 40 тисяч примірників книг, з яких 2.5 тисячі – підручники. Першим приміщенням бібліотеки спочатку була єдина кімната, а далі три кімнати першого поверху державної реальної гімназії (вул. Підгірна,46). Через півроку бібліотека була перенесена у дві кімнати колишнього гуртожитку жіночої семінарії по вул. Волошина, 35, а звідси в 1947 році у три просторі кімнати колишнього гуртожитку монастиря отців Василіан (нині вул. Волошина,54, фізичний факультет). До фонду бібліотеки в цьому ж році були приєднані бібліотека Ужгородської гімназії та частина бібліотеки колишнього товариства «Просвіта», на базі якого в першій половині 40-х років діяло видавництво «Підкарпатське товариство наук» та редакція часопису «Літературна неділя». Розширення бібліотечного фонду та динаміка його поповнень спричинили порушення питання його розміщення. Університетська бібліотека, завдяки ухваленню виконкому Закарпатської обласної ради народних депутатів від 5 квітня 1949 року, була переміщена в приміщення резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії (вул. Капітульна, 9). Протягом шістьох десятиліть бібліотека університету залишалася в цьому приміщенні), накопичуючи та зберігаючи культурні надбання.
Організатором і першим завідувачем бібліотеки від 4 лютого 1946 року було призначено Євгена Матвійовича Шадурова, старшого викладача університету, на долю якого випала місія розпочати формування книжкового фонду бібліотеки. Євген Шадуров опирався на своїх «перших соратників і сподвижників, якими були: Н. В. Капустіна, К. А. Корнєєва, В. І. Пономарчук, Л. Орловська, Т. М. Баренблат, М. І. Воскресенська, Е. А. Грабар, Й. Йордан, Г. Бандура, М. Чер та інші». Протягом 1946–1947 років під керівництвом Євгена Шадурова працювала ціла плеяда бібліотекарів. Лише за 1946 рік до колективу було прийнято 17 працівників. Особливої поваги заслуговують люди, які стояли першими у витоків історії університетської бібліотеки, їх імена стали вписані в становлення книгозбірні і назавжди будуть з вдячністю згадуватись в хроніці її життя. Тож згадаймо їх: протягом лютого місяця 1946 р. колектив поповнили бібліотекарі: Бандура Г. І., Гускова Г., Магдалина Чер, Йолана Йордан; бібліограф – Сулинчак Й. К.; протягом березня до бібліотечного колективу доєднались бібліотекар Єлізавета Круль та бібліографи – Киреєва Е. Г., Колесникова М., яка вперше очолила відділ бібліографії; в квітні – бібліотекарі Попдякуник Петро, Бабаченко Е. А., Леник І. І.; в травні – Елеонора Олександрівна Грабарь, яка вперше очолила відділ спецфонду, бібліотекарі Кремечек Іван (1/2 ставки бібліотекаря), Лопатовська М., Круль Е.; в червні – бібліограф Калініна Н. Д.; в липні – бібліотекар Могілевець Т. О., в жовтні – старші бібліотекарі Воскресенська М. Н. та Баренблат Т. М. Саме вони забезпечили перші кроки новоствореної книгозбірні, назавжди вписавши свої імена в її історію. Великий слід у допомозі становлення бібліотеки Ужгородського університету залишено вмілим вузівським очільником – ректором Аркадієм Михайловичем Курішком, бо формування бібліотеки відбувалось саме за його підтримки. Будучи людиною надзвичайно ерудованою, з широкими поглядами та інтересами, він завжди цікавився розвитком бібліотеки, на засіданнях Вченої ради ставив питання підтримки книгозбірні, дбав про підвищення кваліфікації бібліотекарів, відряджав їх, з метою навчання та досвіду, до передових бібліотек держави. Ректор постійно сприяв виділенню коштів на поповнення бібліотечного фонду, закупівлі обладнання, розширенню штату бібліотечного колективу. За його мудрої підтримки кінець 1947 року бібліотека зустрічала з фондом у 150 тисяч примірників книг.
В січні 1948 року бібліотеку очолила вмілий організатор та керівник Олена Миколаївна Фесенко. Каденцію О. Фесенко вважають найуспішнішою для розвитку університетської книгозбірні, бо саме в це час бібліотека впевнено набирала нових обертів. Цей десятирічний період життя книгозбірні її ветерани. згадували як час «…напруженої, відповідальної та одночасно захоплюючої і цікавої роботи». 1949 рік вніс особливі корективи в життя університетської бібліотеки, бо її було втягнуто в епіцентр релігійного конфлікту: 18 лютого 1949 року на Закарпатті остаточно припинено діяльність греко-католицької церкви, (заборона протрималась аж до 1991 року, до здобуття Україною незалежності). За рішенням виконавчого комітету за № 527 від 5 квітня 1949 року «О передаче библиотеки и архива Ужгородской капитулы Ужгородскому государственному Университету», вузівська бібліотека прийняла до своїх фондів унікальну колекцію книжкових раритетів, якою стала цінна колекція книг греко-католицького єпархіату. Особливе місце в цій колекції займали книжкові шедеври з бібліотеки великого просвітителя краю – єпископа Андрія Бачинського (період єпископства серпень 1772 р. – листопад 1809 р). Наукова бібліотека УжНУ завдячує єпископу-реформатору виданнями, які стали книжковою гордістю і окрасою її фондів та, без перебільшення, книжковим скарбом всієї України. Невдовзі під бібліотеку наказом по університету було передано й саме приміщення колишньої єпископської резиденції, в стінах якої бібліотека перебувала майже 60 років. Пристосоване під бібліотеку приміщення колишньої єпископської резиденції, з архітектурного та історичного погляду, і досі вважається найкрасивішою будівлею Ужгорода, датою зведення якої є 1646 рік. Бібліотека займала всі поверхи унікальної споруди, та все ж з часом почала відчувати брак площі для розміщення фонду, і тому книгами почали заповнювати просторі підвальні приміщення будівлі, які, якщо опиратись на історію краю, зводилась ще монахами єзуїцького ордену.
І нині відділ рукописів та стародруків Наукової бібліотеки УжНУ знаходиться в тій самій історичній будівлі, де свого часу була резиденція єпископа А. Бачинського та розташовувалася його багата бібліотека. І досі книгозбірня Ужгородського університету дбайливо зберігає рідкісне зібрання давніх рукописних та друкованих пам’яток XV-XIX ст., які є частиною культурного надбання України, адже є унікальною історичною колекцією книжкових пам’яток. Серед них – 32 інкунабули (видання другої половини XV ст., надруковані у різних країнах Європи), 233 палеотипи (стародруки, що побачили світ упродовж першої половини XVI століття), 561 одиниця зберігання рукописних книг та документів. Частина інкунабул є настільки рідкісна, що їм немає аналогів в інших бібліотеках України. Дослідження давніх рукописів і стародруків Ужгородського університету розпочав Василь Лазаревич Микитась. Перша частина унікального каталогу «Давні рукописи і стародруки» вийшла у 1961 році. В ньому вчений дав ґрунтовний опис рукописів та стародруків у тематично-хронологічному порядку. Друга частина каталогу вийшла в 1964 році. Продовжив дослідження ще один вчений університету Юрій Михайлович Сак, який акцентував увагу на виданнях «колискового періоду» книгодрукування – інкунабулах. Цій науковій розвідці присвячена праця Юрія Михайловича Сака «Інкунабули бібліотеки Ужгородського державного університету», яка побачила світ у 1974 році. Перлинами в колекції є інкунабули – твір Аврелія Августина «Мистецтво проповідування» (Augustinus Aurelius «De arte praedicandi») та бесіди (гомілії) на біблійні тексти Іоана Златоустого (Johannes Chrysostomus «Homiliae super Matthaeum»), видання відносять до 1466 року; «Острозька Біблія», видана першодрукарем Іваном Федоровим у 1581 році та найдавніша рукописна книга в колекції – «Мінея» (церковно-богослужбова книга з текстами церковних відправ на кожний день місяця), написана у 1500 р та 1556 роках.
В річному звіті про роботу бібліотеки УжНУ за 1950 рік, директор бібліотеки О. Фесенко звітує про те, що фонд бібліотеки в цей час нараховував 186 тисяч примірників книг, які були розміщені у 31 кімнаті, шість з яких були відведені під читальні зали, на 140 посадкових місць. В період 1945-1949 років бібліотечний фонд університетської книгозбірні потерпав від постійних радянських цензурних перевірок, метою яких було вилучення з фонду «непотрібної літератури». Партійна ідеологія нанесла суттєвої шкоди бібліотеці, бо підозріло вбачала ідеологічну шкоду багатьох книг лише з тієї причини, що на думку комуністичних цензорів, авторами цих видань були білогвардійці, оскільки книги були видані в Берліні, Римі, Будапешті чи Парижі. Під жорна тогочасної боротьби за очищення суспільства від протилежного сприйняття ідеології потрапляло і чимало продовжувальних видань, як от часописи: «Рідна школа», «Благовісник», «Записки наукового товариства ім. Шевченка», «Листок» та інші.
Період 50-60 рр. став для бібліотеки УжНУ не лише періодом активного комплектування фондів, а й вдосконаленням якості обслуговування своїх читачів. Статистика свідчить, що якщо станом на 1951 рік фонд бібліотеки становив 225 тисяч примірників, то вже в 1959 році – 371 тисяча примірників. В 1954 році після, об’єднанням Учительського інституту з університетом, до бібліотеки було передано близько 40 тисяч примірників книг, а в 1959 році – 17 тисяч книг із колишньої Закарпатської партшколи. Святкування 20–ти річчя свого існування бібліотека зустрічала з фондом понад 720 тисяч примірників, а штат її працівників складав 25 бібліотекарів. Не оминула університетську книгозбірню ідеологічна заполітизованість 50-80-х років та пора економічного застою 80-х років, та все ж свої призначення бібліотека несла з гідністю.
Із 1947 по 1991 роки бібліотека отримувала обов’язковий примірник літератури з Центрального колектора наукових бібліотек колишнього Союзу, що значно збагатило і поповнило її фонди. Велику допомогу бібліотеці надавали вузівські бібліотеки Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська та інших міст. З 1964 року по 1974 року бібліотеку очолює І.І. Кирячок, до 1977 року – І.В. Сабадош, з 1978 року – О.І. Почекутова, з 2007 – Н.І. Гунько, з квітня 2013 року – М.М. Медведь.
Незалежність України вона зустрічала з піднесенням, відмічаючи цю подію багатством тематичних виставок, якими підкреслювала гордість за свою Батьківщину, за її історію, за людей, які творили її, за красу рідної української мови. Період незалежності України, попри економічні негаразди в державі, відкрив для найзахіднішої бібліотеки держави нові, небачені досі перспективи. Це успішне впровадження комп’ютеризації всіх бібліотечних процесів в роботу книгозбірні, відкриття світовій спільноті власного електронного каталогу, створення електронних ресурсів, надання своїм користувачам можливості доступу до рейтингових наукометричних баз світу, відкриття доступу до електронного сховища наукових напрацювань вчених УжНУ (Репозитарій УжНУ), запровадження онлайн-послуг бібліотеки, доступ до відображення бібліометрики науки в УжНУ, проведення інтерет-конференцій та багато інших інновацій звично ввійшли в життя бібліотеки.
Сьогодні бібліотека Ужгородського національного університету потужна книгозбірня з фондом у 1 мільйон 600 тисяч примірників навчальної, наукової, науково-популярної, довідкової та художньої літератури. Значний відсоток бібліотечного фонду реферативні журнали, збірники наукових праць, періодичні часописи, інформаційні видання. Бібліотека веде книгообмін з 35 вузівськими бібліотеками України. В структурі бібліотеки відділи: комплектування та обліку літератури, наукового опрацювання документів та організація каталогів, довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, краєзнавчий «Карпатика», рукописів та стародруків, іноземної літератури, зберігання книжкових фондів, обслуговування читачів, автоматизації та комп’ютерних технологій. Бібліотека має 11 абонементів, 11 читальних залів. На особливу увагу заслуговує відділ «Карпатика» (колишнє спецсховище), в якому зібрано всю наукову, краєзнавчу, художню літературу, а також періодичні видання, що вийшли на території Закарпаття і висвітлювали історію, науку, культуру краю. Серед них: «Науковий збірник товариства «Просвіта», часописи «Підкарпатська Русь», «Наш рідний край», «Пчілка», «Карпатський світ» та інші. Скористатись унікальністю фонду, крім науковців та студентства університету, приїжджають науковці з різних куточків України та зарубіжжя.
Праця колективу бібліотеки високо оцінена державою: О. І. Почекутова нагороджена медаллю «За трудову відзнаку» (1986 р.), та Заслужений працівник культури України (1995); С. С. Сорока – член обласної організації Національної спілки письменників України (2007 р.), Заслужений працівник культури України (2007 р.); О. Г. Люта – нагороджена Орденом Княгині Ольги III-го ступеня (2007 р.).
XXI століття відкрило нові горизонти в роботі бібліотеки Ужгородського національного університету. Поспішаючи за науково-технічним прогресом бібліотека освоїла інноваційні бібліотечні технології, серед яких першочергове місце отримала комп’ютеризація, яка успішно підняла університетську бібліотеку до вимог сьогодення.

1. [ДАЗО. Ф. Р-545. Ужгородський державний університет. Постанова Секретаріату ЦК КПЗУ та Народної Ради Закарпатської України. 20 липня 1945 р. Оп. 1. Од. зб. 1. На 2 арк. Арк. 2а.]

2. [ДАЗО. Ф. Р-545. Ужгородський державний університет. Постанова Ради народних комісарів УРСР і ЦК КП(б)У. Накази Міністерства вищої освіти СРСР, Управління в справах вищої школи при РНК УРСР про відкриття університету. 18 жовтня – 29 жовтня 1945 р. Оп. 1. Од. зб. 2. 7 арк. Арк. 1.].

Бібліотека сьогодні

Наукова бібліотека ДВНЗ «Ужгородський національний університет» – центр культурно-просвітницької роботи навчального закладу, інформаційна база науково-дослідницької роботи вчених, аспірантів, студентів з багатогалузевим фондом науково-технічної, довідкової, навчальної літератури.

Сучасний етап розвитку університетської бібліотеки характеризується зміною основних пріоритетів в її діяльності – продовженню впровадження комп’ютерних технологій.

Протягом останніх 14 років автоматизація стала одним з головних напрямків розвитку бібліотеки Ужгородського університету.

З 2003 року, при Інформаційно-обчислювальному центрі університету створена Лабораторія автоматизації бібліотечних процесів, яка з часом, була підпорядкована Науковій бібліотеці. Головною метою новоствореного відділу стало впровадження нових інформаційних та комп’ютерних технологій в бібліотечні процеси, яке активно трансформувалось (2011 р.), у відділ автоматизації та комп’ютерних технологій.

Скориставшись передовим досвідом впровадження автоматизації в провідних бібліотеках України, колектив книгозбірні сміливо впроваджує новітні технології в свою роботу.

У 2000 році університетом для бібліотеки було придбано бібліотечне програмне забезпечення АІБС МАРК 3,72, можливості якого згодом були вичерпані, але на той час це був крок вперед. В цьому ж році було започатковано електронний каталог (ЕК), який став основною електронною базою книгозбірні і платформою для подальшого просування інновацій. На той час, в базі даних електронного каталогу нараховувалось понад 12 тис. записів (назв), тому було вкрай важливо зберегти накопичену інформацію при переході на інше ПЗ. На відміну від інших бібліотек, які запровадили бібліотечну електронну програму АБІС «УФД/Бібліотека» раніше і розпочали цю роботу з нуля, бібліотека Ужгородського університету пройшла не простий шлях конвертування інформації.

Подальші інноваційні зміни стали можливими завдяки придбанню, в 2004 році, вітчизняного програмного забезпечення, рекомендованого Міністерством освіти і науки України, – АБІС (автоматизованої бібліотечної інформаційної системи) «УФД/Бібліотека», яка передбачає як автоматизацію основних технологічних циклів бібліотеки, так і інформаційне обслуговування користувачів, і може працювати під керуванням операційних систем Windows і Linux.

Лише в 2007 році було завершено роботу імпортування бібліотечних баз даних, створених раніше за допомогою АІБС МАРК та впроваджено новоствореного електронного каталогу за допомогою системи УФД/Бібліотека. Загальний обсяг каталогу, на той час, містив вже понад 45436 описів документів.

У 2011 році будо надано вільний доступ користувачам до ЕК в електронній читальній залі бібліотеки, що значно підвищило якість і швидкість пошуку інформації. У 2016 році доступ до електронного каталогу було розширено через мережу Інтернет.

Протягом наступних років автоматизація бібліотечних інформаційних процесів та комп’ютеризація поширюється майже на всі структурні підрозділи бібліотеки. Активізується ретроввод книжкового фонду до електронного каталогу. Продовжується робота зі створення окремих тематичних електронних каталогів, серед яких особливе значення отримав каталог «Праці вчених Ужгородського національного університету», формується база даних власних електронних бібліографічних покажчиків та Наукових вісників УжНУ.

В 2013 році розпочато роботу по штрихкодуванню бібліотечного фонду, що уможливлювало автоматизовану книговидачу. Поряд з комп’ютеризацією інформаційного обслуговування користувачів бібліотека завершує автоматизацію всіх технологічних бібліотечних процесів. В 2017 р. комп’ютеризовано 100% фонду навчальної літератури та остаточно переведено на автоматизовану книговидачу всі категорії читачів, в усіх підрозділах книгозбірні.

На 2018 рік загальний електронний каталог складає 646820 записів.

Наразі пріоритетним завданням бібліотеки є формування електронної бібліотеки, заснованої на власних ресурсах (електронний каталог, щомісячний бюлетень нових надходжень, повнотекстова база даних праць науковців УжНУ, електронний репозитарій тощо) і на доступі до якісної світової інформації (віддалених ресурсів).

В 2014 році, сприяючи підвищенню рейтингу університету, було розпочато створення електронного репозитарію (https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/) наукових публікацій ДВНЗ «УжНУ» як єдиного електронного архіву результатів науково-дослідної роботи, публікацій науковців, викладачів, аспірантів та студентів університету, дипломних і магістерських робіт студентів для їх централізованого зберігання та надання відкритого чи обмеженого доступу до них світовій академічній спільноті у режимі он-лайн. Наразі саме бібліотека здійснює технічну та інформаційну підтримку репозитарію та активно його поповнює. На 01.08.2018 р. в електронному репозитарії УжНУ представлено майже 18922 документа, з них 11620 документа (матеріали вісників, науково-технічних збірників, журналів, матеріали конференцій ДВНЗ “УжНУ” та інше) розмістила Наукова бібліотека.

У 2015 році Наукова бібліотека УжНУ зареєструвалася як корпоративний учасник проекту НБУВ «Книжкові пам’ятки України». Мета наукового проекту: зведення інформації про наявність в бібліотеках та інших державних інституціях України книжкових пам’яток на порталі НБУВ.

У 2016 році, ставши партнером Консорціуму e-VERUM, університет отримав доступ до міжнародних наукових БД (Web of Science).Також протягом декількох років Наукова бібліотека УжНУ передплачує електронну базу навчальної та наукової літератури ТОВ «ЦУЛ». З 30 жовтня 2017 року МОН України надало безкоштовний доступ Ужгородському університету до міжнародних баз даних Web of Science та Scopus.

Потужним електронним ресурсом власної генерації став новий бібліотечний сайт (http://www.lib.uzhnu.edu.ua/), на якому представлена вся інформація про бібліотеку, її діяльність, послуги, зібрано багато корисної інформації, як для студентів, науковців, так і абітурієнтів. Доступ з сайту до електронних ресурсів, як до власних, так і до світової якісної інформації надається в режимі 24 х 7 х 365. Для інформаційного обслуговування віддалених читачів на сайті бібліотеки працює віртуальна довідкова служба (надалі ВДС).

Крім ВДС віддаленим читачам через мережу Інтернет бібліотека надає цілий спектр послуг: електронне замовлення літератури; визначення індексів УДК, ББК; ЕДД (електронна доставка документа – отримання на електронну пошту цифрової копії статті, фрагменту чи розділу книжки з фондів НБ (враховуючи Закон про авторське право)); міжбібліотечний абонемент (МБА) та ін.

На 01.01.2018 р. інформаційний потенціал книгозбірні складає 1626639 прим. на паперових та електронних носіях, який за своїм складом повністю відповідає профілю університету і щорічно поповнюється на 10-14 тис. нових документів. До послуг користувачів більше 400 періодичних фахових видань, в т. ч. міжнародних. Всі інформаційні ресурси книгозбірні доступні для використання, пошук ведеться цілодобово через електронний каталог та web-сайт бібліотеки.

Бібліотека щорічно надає послуги понад 40 тис. користувачам, яким видається більше 1 млн. прим. документів.

Сьогодні у структурі бібліотеки 8 відділів:
Відділ зберігання фондів
Відділ комплектування та наукової обробки документів
Відділ обслуговування користувачів
Інформаційно-бібліографічний відділ
Відділ рукописів та стародруків
Відділ іноземної літератури
Відділ рукописів та стародруків
Ценрт наукометрії та інформаційної підтримки освіти та науки
Для читачів працюють: 11 абонементів, 12 спеціалізованих читальних зал (в т. ч. електронна читальна зала), в яких є доступ до мережі Інтернет та зони Wi-Fi.

Бібліотека є учасником корпоративних проектів. Налагоджено видавничу та проектну діяльність.

З метою популяризації наукових надбань вчених Ужгородського нацонального університету, висвітленню їхньої ролі в розвитку науки краю, держави та світу, їхнє достойне місце в світовій науковій еліті, бібліотека Ужгородського університету постійно видає біобібліографічні покажчики, присвячені ювілейним датам та науковим досягненням науковців УжНУ (щорічно видається 2-3 покажчики), презентуються виставки-персоналії та віртуальні виставки, які розміщуються на сайті бібліотеки.

Важливе місце в діяльності бібліотеки займає довідково-інформаційне обслуговування користувачів, роль і значення якого зростає.

В стінах бібліотеки проходять інформаційно-ділові зустрічі, Дні інформації, літературні зустрічі, презентації інноваційних бібліотечних послуг, тренінги освоєння можливостей електронних баз даних. Основна мета цих заходів – розкриття інформаційних можливостей бібліотеки, ознайомлення з інноваціями в її діяльності та пошук подальшого ділового партнерства.

Сьогодні бібліотека університету не лише засіб забезпечення доступу студентів до знань та інформації, але і просвітницький та дозвіллєвий осередок. Спільно з різними факультетами університету тут організовуються заходи різноманітної тематики. Бібліотека відгукується на всі події, що відбуваються в університеті, місті, краї, державі, світі.

Бібліотека Ужгородського університету активно задіяна в соціальних мережах. Має свою офіційну сторінку в мережі «Facebook».

У 2018 році бібліотека університету стала партнером Української бібліотечної асоціації.

Університетська бібліотека сьогодні – не лише місце зібрання книг, але й мозковий осередок університету, який знаходиться в центрі академічного та дослідницького процесів в УжНУ. З червня 2018 року в структурі бібліотеки розпочав свою роботу новостворений Центр наукометрії та інформаційної підтримки освіти та науки, котрий здійснює наукову, наукометричну, бібліометричну, аналітичну та іншу діяльність і надає інформаційну підтримку науковим дослідженням. Метою діяльності Центру є проведення досліджень в галузі наукової комунікації, відкритого доступу, наукометрії та бібліометрії, поширення інформації про наукові дослідження в ДВНЗ «УжНУ» та підвищення їх результативності шляхом створення відповідної інфраструктури та інноваційних застосунків цифрової комунікації. Центр об’єднує в собі відділи наукометричного аналізу, організації бібліотечно-інформаційного сервісу та інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення.

Відкриваючи нову сторінку своєї історії, бібліотека УжНУ продовжує жити і розвиватися як освітній, науковий, інформаційний центр, який використовує нові технології, зберігаючи і розвиваючи наукову та культурно-виховну спадщину університету.

Тож, університетська бібліотека залишається вірною своїй місії — сприяти підготовці висококваліфікованих фахівців та здійснювати інформаційну підтримку освітньої, науково-дослідної, гуманітарної, просвітницької діяльності університету на основі поєднання традиційних та новітніх інформаційно-бібліотечних технологій.

Форма Індексування УДК та авторський знак