Фонд іноземної літератури

Вивчення іноземних мов – один із важливих складових частин у житті сучасної успішної людини. Відділ іноземної літератури Наукової бібліотеки УжНУ надає допомогу у досягненні цієї мети.

В унікальному фонді відділу зібрано близько 100 тисяч примірників книг з різних галузей знань – підручники і посібники, художні твори, енциклопедії та словники на 80 мовах світу.

Найбільш вагомою і цінною частиною фондів є книги, які побачили світ у другій половині ХІХ століття і присвячені історії, етнографії, фольклору, розвитку літературного процесу, культури і мистецтва таких європейських держав як Німеччина, Англія, Франція, Угорщина, Чехія, Словаччина, Румунія… Родзинкою фонду є раритетні багатотомні всесвітньо відомі енциклопедичні видання:

Brockhaus’ Conversations Lexikon – Leipzig, 1898. – Bd. 1-17 = Енциклопедія Брокгауза – це німецька універсальна енциклопедія, що видається з початку ХІХ століття. Однією з основних її особливостей є те, що вона містить не статті-огляди, а статті-довідки, завдяки чому видання стандартного формату дозволяє включати до 200-300 тисяч статей та велику кількість ілюстрацій.

A Pallas Nagy Lexikona – Budapest, 1893-1900. – 1-18. köt. = Великий енциклопедичний словник Паллаша – перша універсальна енциклопедія угорською мовою, яка не є перекладом якогось іноземного видання. 18 томів енциклопедії містять понад 150 тисяч статей і 10 тисяч ілюстрацій.

Ottův slovník naučný – Praha, 1888-1909. – T. 1-17 = Науковий словник Отто – найбільша ілюстрована універсальна енциклопедія чеською мовою, яка хоч і видана в 1888-1909 роках, але до сих пір залишається актуальним джерелом інформації з багатьох галузей, особливо щодо чеської історії і культури.

The World Book Encyclopedia – Chicago, London, 1994. – Vol. 1-22 = Універсальна англомовна енциклопедія (Британіка), яка рівномірно відображає всі основні галузі знань, але акцентована на науковій, технічній та медичній тематиці.

The Oxford English Dictionary – Oxford, 1961. – Vol. 1-13 = Великий 13-томний Оксфордський тлумачний словник англійської мови – один з найбільш відомих академічних словників видавничого дому “Oxford University Press”. 200 томів відомої серії «The Millennium Library Books» із творами класиків світової художньої літератури на англійській мові.

Дуже цікавим є бібліографічний довідник “Who is Who”, виданий у 1933-1934 роках у Цюріху на англійській мові, що містить біля 10 тисяч статей з біографіями видатних особистостей Центральної і Західної Європи, серед яких відомі Закарпатські діячі: бургомістр Ужгорода, третій і останній губернатор Підкарпатської Русі Костянтин Грабарь, основоположник закарпатської школи живопису Адальберт Ерделі та інші.

Різноманіття іноземного фонду може здивувати навіть найвибагливішого читача, адже поряд з сучасними європейськими виданнями в глянцевих кольорових обкладинках можна знайти цікаві та дуже вагомі фоліанти минулих століть в шкіряних оправах з розкішним золотим тисненням.

Форма Індексування УДК та авторський знак